Čluny FINVAL

Čluny FINVAL ukrajinské výroby patří svými technickými parametry, materiály i aplikovanými technologiemi k mimořádně konkurenčním produktům na trhu. Každý zkušený odborník ocení nejen provedení člunů, ale především jejich vynikající jízdní vlastnosti a chování na vodě. Pro letošní rok jsme pro vás připravili dvě kategorie motorových člunů - Evo 475 a FishPro 505. Každý z člunů lze upravit nebo vybavit širokou škálou kvalitních doplňků, jako jsou přídavná sedadla, sklopná sedadla, krycí plachty, rádio s CD a MP3, žebřík, dodatečné osvětlení apod. Samozřejmostí je i výběr podlahové krytiny na podlahu (koberec či vinyl), úprava kokpitu a instalace dalších prvků (například přepravní schránky a držáky na pruty). Pruty jsou konstrukčně i materiály přizpůsobeny i pro pobřežní plavbu na moři.

Samozřejmostí je možnost instalace nejkvalitnějších sonarů a radarů amerického výrobce HUMMINBIRD, jejichž jsme výhradním dovozcem pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Loď lze vybavit sonarem se sondami Side Imaging (s bočním zobrazením), Down Imaging (s mimořádně detailním zobrazením pod loď), DualBeam Plus a nejnověji také sonarem 360 Imaging, který dokáže skenovat situaci pod hladinou kolem lodi, a to i v případě zastavení. 

Vybrané modely sonarů HUMMINBIRD s GPS přijímačem a speciálním programovým vybavením umožňují také provádět mapování jakýchkoliv vodních ploch a provádět průzkum situace pod hladinou s vytvářením izobatických map a 3D modelováním dna. Sofistikované modely sonarů HUMMINBIRD také spolupracují s americkými elektrickými trollingovými motory MINNKOTA, které také dlouhou řadu let importujeme. Jízda a případně rybolov jsou pak značně usnadněny díky celé řadě vynikajících navigačních funkcí, kterými sonary disponují. Maximální komfort nabídne sonar HUMMINBIRD právě v řízení motoru MINNKOTA formou autopilota.

Čluny proto dokážeme kompletně vybavit i pro náročnou pobřežní mořskou plavbu i aktivní sportovní rybolov na našich vodních plochách, neboť jsme výhradním dovozcem značek CANNON (vrátky, držáíky prutů a další lodní výbava), SHIMANO (navijáky, pruty, vlasce a další vybavení), RAPALA (umělé nástrahy), VMC (rybářské háčky), CARP SPIRIT (rybářské vybavení) atd.

Nabízené motorové čluny FINVAL spadají do kategorie C (přímořská plavba) a D (plavba v chráněných vodách). Čluny ve zpevněných stěnách obsahují speciální vztlakové bloky, které v případě proražení trupu udrží člun na vodě a zabrání jeho celkovému potopení.Produktové řady


FINVAL Evo 475

Komfortní člun pro menší motor

Motorový člun o délce 4,75 m má šířku 2,12 m. S motorem o výkonu 60 HP umí dosahovat rychlosti až 62 km/h. Maximální zatížení 450 kg umožňuje pohodlnou plavbu až v pěti lidech. Hmotnost samotného člunu bez motoru se pohybuje kolem 400 kg (přesná hmotnost pochopitelně záleží na konkrétní specifikaci). Člun Evo 475 je ideální pro rybolov a rekreační plavbu.

FINVAL FishPro 505

Bezpečí a jistota i při divoké plavbě

Motorový člun o délce 5,05 m má dostatečnou šířku 2,10 m. Člun ocení motor s výkonem až 100 HP, i když je optimalizován pro motory s výkonem 70 až 90 HP. Nabízí absolutní bezpečnost přechodu vlnou v jakémkoliv úhlu a umožňuje ostrou obrátku ve vysoké rychlosti (dokonce až 50 km/h). Může se pochlubit luxusním provedením kokpitu, nastavitelnými křesly a skvělými doplňky, které ocení především rybáři a rekreační plavci. Maximální zatížení 550 kg umožňuje pohodlnou plavbu až v pěti lidech. Hmotnost samotného člunu bez motoru se pohybuje kolem 520 kg (přesná hmotnost pochopitelně záleží na konkrétní specifikaci).