Čluny FINVAL

Čluny FINVAL ukrajinské výroby patří svými technickými parametry, materiály i aplikovanými technologiemi k mimořádně konkurenčním produktům na trhu. Každý zkušený odborník ocení nejen provedení člunů, ale především jejich vynikající jízdní vlastnosti a chování na vodě. Pro letošní rok jsme pro vás připravili čtyři základní kategorie motorových člunů - Evo 475, Rangy 510, FishPro 505 a FishPro 555. Každý z člunů lze upravit nebo vybavit širokou škálou kvalitních doplňků, jako jsou přídavná sedadla, sklopná sedadla, krycí plachty, rádio s CD a MP3, žebřík, dodatečné osvětlení apod. Samozřejmostí je i výběr podlahové krytiny na podlahu (koberec či vinyl), úprava kokpitu a instalace dalších prvků (například přepravní schránky a držáky na pruty). Pruty jsou konstrukcí i použitými materiály přizpůsobeny i pro pobřežní plavbu na moři.

Samozřejmostí je možnost instalace nejkvalitnějších sonarů a radarů amerického výrobce HUMMINBIRD, jichž jsme výhradním dovozcem pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Loď lze vybavit sonarem se sondami Side Imaging (s bočním zobrazením), Down Imaging (s mimořádně detailním zobrazením pod loď), DualBeam Plus a nejnověji také sonarem 360 Imaging, který dokáže skenovat situaci pod hladinou kolem lodi, a to i v případě zastavení. Nejnovější modely sonarů v produktových řadách využívají revoluční zobrazení Mega Imaging s extrémně vysokým rozlišením.

Vybrané modely sonarů HUMMINBIRD s GPS přijímačem a speciálním programovým vybavením umožňují také provádět mapování jakýchkoliv vodních ploch a provádět průzkum situace pod hladinou s vytvářením izobatických map a 3D modelováním dna. Sofistikované modely sonarů HUMMINBIRD také spolupracují s americkými elektrickými trollingovými motory MINNKOTA, které také dlouhou řadu let importujeme. Jízda a případně rybolov jsou pak značně usnadněny díky celé řadě vynikajících navigačních funkcí, kterými sonary disponují. Maximální komfort nabídne sonar HUMMINBIRD právě v řízení motoru MINNKOTA formou autopilota.

Čluny proto dokážeme kompletně vybavit jak pro náročnou pobřežní mořskou plavbu, tak i pro aktivní sportovní rybolov na našich vodních plochách, neboť jsme výhradním dovozcem značek CANNON (vrátky, držáky prutů a další lodní výbava), SHIMANO (navijáky, pruty, vlasce a další vybavení), RAPALA (umělé nástrahy), VMC (rybářské háčky), CARP SPIRIT (rybářské vybavení) atd.

Nabízené motorové čluny značky FINVAL spadají do kategorie C (přímořská plavba) a D (plavba v chráněných vodách). Čluny ve zpevněných stěnách obsahují speciální vztlakové bloky, které v případě proražení trupu udrží člun na vodě a zabrání jeho celkovému potopení.Produktové řady


FINVAL Evo 475

Komfortní člun pro menší motor

Moderní motorový člun o délce 4,75 m má šířku 2,12 m. S motorem o výkonu 60 HP umí dosahovat rychlosti až 62 km/h. Maximální zatížení 430 kg umožňuje pohodlnou plavbu až v pěti lidech. Hmotnost samotného člunu bez motoru se pohybuje kolem 510 kg (přesná hmotnost pochopitelně záleží na konkrétní specifikaci). Člun Evo 475 je ideální pro rybolov a rekreační plavbu. Zájemci mohou vybírat ze dvou variant konstrukčního řešení kokpitu a z bohatého příslušenství včetně bimini.

FINVAL Rangy 510

Ideální pomocník pro rybolov i odpočinek

Motorový člun o délce 5,10 m má šířku 1,90 m. Člun je optimalizován pro motory s výkonem 40 až 60 HP. Díky neuvěřitelně malému ponoru pouhých 146 mm nabízí vynikající průchodnost v náročném terénu. Prostorný kokpit s řadou praktických úložných schránek umožňuje příjemný pobyt na vodě a dobré podmínky pro manipulaci s pruty. Hmotnost člunu bez motoru se pohybuje kolem 370 kg (přesná hmotnost pochopitelně záleží na konkrétní specifikaci).


FINVAL FishPro 505

Bezpečí a jistota i při divoké plavbě

Motorový člun o délce 5,05 m má dostatečnou šířku 2,10 m. Člun ocení motor s výkonem až 100 HP, i když je optimalizován pro motory s výkonem 70 až 90 HP. Nabízí absolutní bezpečnost přechodu vlnou v jakémkoliv úhlu a umožňuje ostrou obrátku ve vysoké rychlosti (dokonce až 50 km/h). Může se pochlubit luxusním provedením kokpitu, nastavitelnými křesly a skvělými doplňky, které ocení především rybáři a rekreační plavci. Maximální nosnost 520 kg umožňuje pohodlnou plavbu až v pěti lidech. Tento člun patří k nejvšestrannějším, protože lze vybírat ze čtyř konstrukčních variant kokpitu a bohatého příslušenství.

FINVAL FishPro 555

Člun pro rychlou plavbu i sportovní aktivity

Motorový člun o délce 5,55 m a šířce 2,28 m je vlajkovou lodí ve své kategorii. Člun vybavený motorem s výkonem 150 HP dokáže v obsazení čtyřmi osobami uhánět na vodní hladině rychlostí až 78 km/h. Pro běžný provoz však dostačuje motor s výkonem mezi 115 až 150 HP. Posádka se právem může těšit z luxusního provedení kokpitu, nastavitelnými křesly a skvělými doplňky. Člun je vynikajícím společníkem pro chvíle rybaření i pro provozování vodních sportů, včetně vodního lyžování. Díky maximální nosnosti 640 kg zvládne plavbu se šesti osobami na palubě. Ponor pouhých 390 mm nabízí možnost jízdy i na mělké vodě. Video

Chování člunu FINVAL na moři